Loading color scheme

Knoflíkové kouzlení

Knoflíkové kouzlení. Okouzlil vás vintage kostým nebo máte v šatníku oblíbené sako, které potřebuje trochu oživit, aby bylo opět trendy? Pořiďte si nádherné knoflíky. V obchodě IL FRUFÚ si můžete vybrat z nabídky prvotřídních a značkových doplňků. Potěší vás nejen originální knoflíky světových značek, ale i krásné brože, pásky nebo šátky, které vdechnou vašemu oblečení nový život.

 

Knoflíkové kouzlení. Pokud se vám nějaké oblečení okoukalo a ztratilo „šmrnc", zkuste obyčejné umělé knoflíky nahradit výraznými a luxusnějšími knoflíky, který se postarají o navrácení oživení oděvu a úspěchu ve světě módy. Padnoucí sako je nezbytným doplňkem elegantní ženy. Módní saka mohou kopírovat vaší postavu nebo zvolte blejzr pánského střihu. Větší saka, typická pro 80. léta, jsou zpět a stávají se nezbytnou součástí ženského šatníku. Možná že právě takové najdete na půdě nebo v maminčině skříni. S novými knoflíky vytvoříte univerzální kousek, který zaručí, že budete vypadat trendy a šik.

Knoflíkové kouzlení. Knoflíky sice tolik trendům nepodléhají, ale přizpůsobují se látkám, materiálům a stylům, které jsou právě módní. „Protože se vrací oblíbený military styl, slaví návrat i kovové knoflíky ve vojenském či námořním stylu v nejrůznějších barevných provedeních – zlatou počínaje a černou konče," říká Hana Konečná, majitelka obchodů Il Frufrú a Par Excellence.
„Modely světových návrhářů zdobí velmi zajímavé, netradiční a nápadné knoflíky. Mívají zvláštní tvary, zdobení, 3D efekty, používají se kombinace materiálů a objevuje se i barvená perleť," dodává Hana Konečná.

Knoflíkové kouzlení. První zmínky o knoflících pocházejí z roku 2800 - 2600 př.n.l. z oblasti řeky Indus a doby bronzové v Číně (2000-1500 př.n.l) a také z oblasti starověkého Říma. Knoflíky využívané pro odívání se objevují v 13. a 14. století v Evropě. První, kdo se nového prvku v oblékání chopil, byla šlechta a ta také záhy vydala nařízení, kolik knoflíků smí nosit na svém oděvu měšťan či sedlák. Stranou nezůstali ani vojáci a netrvalo dlouho a tato móda natrvalo zakotvila i v českých zemích. V 17. století se knoflíky staly hlavním ukazatelem ozdobného prvku. Byly různě zkrášleny malbami, hodinkami nebo drahokamy. Zpočátku se pro výrobu používaly především běžně dostupné suroviny a materiály jako je dřevo a kosti. Později přibyla perleť, rohovina, želvovina a také kovy. V 19. století škálu surovin doplnil porcelán, email a sklo. Postupem času knoflíkáři začali potahovat knoflíky kůží nebo látkou. Od druhé poloviny 20. století se k výrobě knoflíků nejčastěji používá tvrdý plast v široké barevné škále.