Ozdobte letos vajíčka netradičně Kores přináší neokoukané tipy výzdoby pro dospělé i děti
Ke klasickému malování můžete vyzkoušet i triky, které vajíčko zpestří o posunou na pomyslném žebříčku o úroveň výš. Zajímavého efektu docílíte, pokud na barevné nebo nenabarvené vejce nanesete vrstvu dětského tekutého lepidla Kores a tuto plochu ozdobíte například barevným papírem či třásničkami z barevného celofánu. Novinkou a opravdovým lákadlem pro děti je pak Glukids glitter glue – lepidlo v pěti barvách a se třpytkami.
Velikonoční indián
Pokud má vaše ratolest v oblibě Vinnetoua a jeho přátele, určitě jí uděláte radost následujícím nápadem:
Hnědé vajíčko očistíme a zbavíme jeho obsahu. Čisté vejce teď tvoří podklad pro indiánskou tvář. Protože každý správný indián disponuje patřičně ozdobenou čelenkou, bude se nám hodit barevný celofán, případně klasický barevný papír. Ustřihneme dostatečně dlouhý pruh (tak, aby vystačil po obvodu vajíčka), široký asi 7 cm. V této fázi budeme potřebovat také nůžky – pokud budou stříhat děti, zkuste nůžky Kores se soft úchopem, které jsou vytvořeny specielně pro ně. Díky zakulaceným špičkám se nepíchnou a ergonomický úchop pro dětskou ručku jim poskytne maximální pohodlí při tvorbě. Pruh papíru či celofánu nyní budeme stříhat tak, aby nám vznikly jemné třásničky. Střih dokončíme asi centimetr až dva před tím, než bychom proužek přestřihli.
Pokud máme hotovo a pruh je nastříhán po celé své délce, můžeme jej aplikovat na vajíčko – hlavu indiána – a to tak, že vrchní část vejce potřeme dětským tekutým lepidlem Kores a střapatý proužek opatrně obtočíme kolem „čela" střapečky vzhůru. Tímto způsobem nám vznikne barevná indiánská čelenka, kterou můžeme ještě dodatečně dozdobit například bílými či barevnými tečkami či jinými ornamenty po jejím obvodě.
Realističtějšího dojmu z čelenky dosáhneme použitím ptačích pírek. Nyní, když máme charakteristický a do značné míry určující znak původního obyvatele Ameriky, se můžeme vrhnout k dotvoření jeho obličeje. Pomocí vodových barviček naznačíme oči, nos a ústa, případně rozmanitá válečná zbarvení. Pokud se dětské nadšení pro divoký západ rozpoutá do nezvladatelných mezí, můžeme jim navrhnout samostatné pokračování v podobě výroby luku, šípů (párátka,...) a dalších indiánských potřeb. Vajíčko můžeme umístit - místo klasické ošatky - do improvizovaného tee-pee, které vyrobíme pomocí špejlí, vhodné tkaniny a samozřejmě dětského tekutého lepidla Kores.
Kouzelná víla pro malé princezny
Může se stát, že malé slečny, ale i někteří chlapci, nebudou indiány nadšeni natolik, aby se mučili při výrobě střapečků. Proto je dobré mít v rukávu připravenou i druhou variantu, kterou je v našem případě Kouzelná víla. Zde se nám bude více hodit vejce bílé barvy, která klasickou vílu charakterizuje nejvíce. Vajíčko opět očistíme, vyfoukneme a začneme se zdobením. Podobný princip, který určoval indiánskou čelenku, použijeme i zde, a to na výrobu vílích vlasů. Můžeme použít alobal, ale i třpytivé nitě či další materiály, které se k výrobě vlasů hodí. Výsledný produkt aplikujeme na špičku vejce tak, aby „vlasy" splývaly. Křidélka vystřihneme nejlépe z alobalu a opatrně přilepíme lepidlem Kores (můžeme použít tekuté i tuhé v tyčince) na záda víly. Nyní přichází okamžik, kdy víle vtiskneme tvář. Zde se uplatní nejen vodovky, ale také novinka - Glukids glitter glue. Tedy barevná lepidla s integrovanými třpytkami, které víle dodají ten správný vzhled. Tímto produktem můžeme potřít vejce dle libosti, než dosáhne požadovaného stupně třpytivosti.
Zaujala vás netradiční vajíčka? Zkuste tedy pro jednou udělat Velikonoce trochu zábavnější a uvidíte, že u dětí sklidíte úspěch a požadavek na opakování.