Nejnovější trendy na jaro-léto 2011 – tipy a triky
První jarní dny přinesly do Česka aprílové počasí. Rychlé střídání teplot během dne způsobuje, že jsme nuceny sebou tahat celý šatník. Módní odborníci doporučují „chcete-li být trendy, noste pestré barvy, květinové vzory a etno doplňky". Obchodní řetězce se předhánějí s nabídkou, která začíná být zajímavá už i v Česku. No sláva!
Jaro přináší také nepříjemnou únavu. Tělo je vyčerpané po dlouhých zimních měsících bez slunce a rozverné počasí nepřidává naší psychické ani fyzické stránce. A přitom zatočit s přebytečným tukem uloženým snad ještě od Vánoc a ochablým svalstvem z nedostatku pohybu se dá poměrně snadno. Odborníci na stravování nám posílají tenhle jednoduchý trik: „využijte toho, že je tepleji. Nechte auto doma a jděte do práce pěšky. Namísto čekání na výtah použijte schody." Výsledky se mají dostavit po pár dnech. Pozor! Nejedná se o zásadní úbytky váhy. Jen dojde k jakémusi psychologickému restartu, který si naše tělo i psychika žádají.
Jak toho dosáhnout? Zvýšíme tedy pohyb tím, že do denního režimu přidáme pěší chůzi. Jaro si taktéž žádá doplnit šatník o pár nových kousků, které právě letí. Psychologové potvrzují, že jarní nákupy oblečení mají pozitivní vliv na psychiku.
Dalším krokem je upravit si jídelníček. To, co přijímáme, vyživuje naše tělo. Proto je nutné zvláště teď, po přechodu na letní čas, dodat svému tělo adekvátní živiny nejlépe v podobě zeleniny jako je brokolice, pažitka nebo mrkev. Dobrým přírodním životabudičem jsou sušené meruňky, bohaté na hořčík, proto by v těchto dnech neměly chybět v žádné kabelce. Taktéž mandle obsahující vitamín B a E nebo pistácie, které dopomáhají ke snížení krevního tlaku. Jarní stres se dá podle jedné německé studie krátkodobě odbourávat také pomocí vitamínu C. Nebaví-li vás loupat pomeranče, stačí si dát k obědu místo chemicky zpracovaných nápojů jeden pomerančový fresh. A samozřejmě voda. Dostatek čisté pramenité vody (2-3 litry denně) dokáže s tělem zázraky.
Pár triků a jsme připravené na jarní restart. Zrcadlo nám však hlásí, že stopy únavy a stresu už se na nás podepisují i viditelně. Tmavé kruhy pod očima, váčky, vrásky a povadlost kůže na obličeji. Tahle katastrofa se dá malinko pozdržet. Jen nesmíme čekat, až nás zavalí jako osobní tsunami. K pravidelné péči o pleť bychom měli alespoň na jarní období povolat zkušenou kosmetičku. Pokud máte za sebou náročný rok je nasnadě zvolit chemický peeling, jehož složení je převážně z ovocných kyselin (například z kyseliny glykolové nebo kyseliny trichloroctové ) a velmi účinně působí na pokožku. Zákrok obvykle trvá čtvrt hodiny a je žádoucí se po něm vyhnout přímému slunečnímu záření. Proto je velmi vhodné rozhodnout se teď, když je slunce ještě slabé. Ve specifických případech pomůže i krém s vysokým ochranným faktorem. Chemický peeling se hodí nejen pro jarní očistu. Napomáhá zjemnění jizviček po akné, zmenšuje póry, mělčí vrásky, vrací pokožce pružnost a odstraňuje projevy stárnutí kůže. Velmi příhodné, že?
Druhým typem na refresch je absolutní novinka v dermatologické péči. Říká se jí Baby Botox. Jedná se o velice jemnou alternativu ošetření pomocí botulotoxinu. Je vhodné zejména pro třicátníky, ale oblíbili si ho i starší respondenti, zejména proto, že zachovává více možností mimických výrazů ve tváři. Výsledek tedy působí přirozeně, a to je přesně to, co se od takového zákroku očekává.