Loading color scheme

B17 – vitamin třetího tisíciletí v novém doplňku stravy na českém trhu

{phocagallery view=category|categoryid=1272|imageid=3937|float=left}Z každodenního jídelníčku člověka žijícího v moderní civilizaci nadobro vymizely některé potraviny a s nimi i cenné látky v nich obsažené, které mohou výrazně prospívat lidskému zdraví. Příkladem je vitamin B17 – sloučenina hojně se vyskytující v přírodě ve více než dvanácti stech druzích jedlých rostlin, převážně v semenech hořké mandle, třešně, broskve nebo švestky, ale třeba i v travinách, kukuřici, lněných semínkách nebo prosu. Nejvyšší obsah vitaminu B17 je však ukryt v meruňkových jádrech. Hunzové, asijský národ žijící v horách na pákistánsko-indickém pomezí, jsou proslulí dlouhověkostí a zdravím, netrpí rakovinou ani běžnými civilizačními chorobami.

Důvod? Hlavní částí jejich jídelníčku jsou meruňky, kterým se v tamním klimatu velmi daří, ale ještě více než samotného ovoce si Hunzové cení jader z pecek meruněk... Právě mletá sušená meruňková jádra obsahující vitamin B17, spolu s hlívou ústřičnou, reishi a rakytníkem řešetlákovým jsou účinnými složkami nového 100 % přírodního doplňku stravy B17 APRICARC s meruňkovým olejem – prvního svého druhu na českém trhu.

Nový vitamin B17 (nazývá se také laetril nebo amygdalin) se v roce 1950 podařilo izolovat americkému chemikovi Ernestu Krebsovi a prakticky od té doby odborné kruhy diskutují o antikarcinogenní síle této zázračné sloučeniny, označované také za vitamin třetího tisíciletí a jeden z nejnadějnějších objevů poslední doby, právě v souvislosti s obávanou rakovinou.

S postupujícím výzkumem rakoviny a její léčby přibývaly informace o rozdílech biochemické výbavy nádorových a zdravých buněk. Zjistilo se, že zdravé buňky obsahují enzym nazvaný rhodanáza a nádorové buňky, bez ohledu na typ rakoviny, zase enzym beta-glukosidáza, který je možné použít právě na jejich zničení. Vitamin B17 obsahuje vázaný kyanid, který se uvolňuje při kontaktu s enzymem beta-glukosidáza a mechanismus jeho účinku lze skutečně přirovnat k těžkému bombardéru. Tato efektivní zbraň biochemické armády startuje z meruňkových jadérek, o kterých je známo, že právě kyanid obsahují. Zamíří do koridoru úst a za hranicemi buněčných membrán stovky mikrogramových bomb vázaného kyanidu zaútočí na zdravé i nádorové buňky. Zdravé buňky se schovají do svého „úkrytu" pod deštník rhodanázy, která kyanid přímo rozkládá. Ale beta-glukosidáza nádorových buněk aktivuje kyanidové nálože, takže dojde k buněčným detonacím s likvidačními následky.

Přestože mnohdy je vhodnější příjem čisté přírodní formy vitaminů, v případě B17, kdy meruňková jádra jsou nahořklá a tvrdá a jejich kvalita není vždy optimální, je jednodušší stanovit si vhodné dávky pomocí tablet s obsahem tohoto pozoruhodného vitaminu. S novým 100 % přírodním produktem B17 APRICARC s meruňkovým olejem to není žádný problém. Součástí doplňku stravy APRICARC s meruňkovým olejem jsou léčivé houby hlíva ústřičná a reishi s vysokým obsahem betaglukanů pro posílení imunity a také rakytník řešetlákový, zázrak přírodní medicíny posledního desetiletí. Léčivé houby i plody rakytníku mají v sobě další látky, které mimo jiné působí na regeneraci tkání, zvyšují odolnost organismu a chrání ho před volnými radikály.