V Myslbeku se balí vánoční dárky zadarmo - ve prospěch Paměti národa
V Myslbeku se i letos budou balit dárky zdarma. A opět s charitativním přesahem. Peníze darované zákazníky a s příspěvkem vlastníka této oblíbené nákupní pasáže v ulici Na Příkopě poputují na účet obecně prospěšné společnosti Post Bellum. Ta stojí za známým projektem Paměť národa nebo úspěšným školním projektem Příběhy našich sousedů.
Myslbek své zákazníky letos potěší hned třemi druhy designového balicího papíru - každý z geometrických motivů vychází z tvarosloví budovy nebo prvků na fasádě. Zákazníci jistě ocení luxusní papír i aranžérské služby profesionálního studia. Celá akce potrvá od 1. do 24. prosince. A jedinou podmínkou pro zabalení dárku je nákup nad 500 Kč v jakékoliv prodejně v Myslbeku. Limitou jsou 3 zabalené dárky na osobu denně.
"Balení bude probíhat zdarma. Spokojení návštěvníci mohou poměrnou část hodnoty této služby vhodit do viditelně označené kasičky Post Bellum. Vybrané prostředky poté jako majitelé Myslbeku znásobíme. Velmi si vážíme projektů
realizovaných touto obecně prospěšnou společností. Zvlášť v roce 100. výročí naší republiky, kdy se naše budova k české kultuře hlásí už svým názvem," vysvětluje Zdeněk Hausvater, ředitel Myslbeku.
Post Bellum od roku 2001 vytváří nejrozsáhlejší pamětnickou sbírku v Evropě přístupnou on-line: Paměť národa. Dokumentuje příběhy letců RAF, bojovníků od Dukly či Dunkerku, obětí holocaustu, politických vězňů, ale i členů komunistické strany, StB a Lidových milicí. Vypráví jejich svědectví v dokumentárních filmech, médiích a knihách. Poutavé příběhy pravidelně vysílá například Český rozhlas.
Sbírka Paměť národa obsahuje více než osm tisíc svědectví a disponuje téměř 70 000 fotografií. Post Bellum však nezůstali „jen“ u sbírky a šli ještě dál. Začali vnášet osobní svědectví pamětníků do výuky základních a středních škol. Tak vznikl projekt Příběhy našich sousedů, který čítá 75 zapojených měst, skoro 3000 studentů a 760 pamětnických příběhů.
Početný tým Post Bellum neustále hledá nové formy a způsoby, jak příběhy zprostředkovat mladším generacím. Vydává komiksy, pořádá filmové večery a veřejné diskuse. Organizuje výstavy a točí filmy a rozhlasové reportáže. Připravuje pro veřejnost výlety na místa významných událostí 20. století. V Národním divadle každoročně udílí 17. listopadu v přímém televizním přenosu Ceny Paměti národa.