Že jsou vaše děti zase nemocné? Předejděte dalším nemocem dobrou prevencí, kterou je otužování. Nikdy není pozdě s ním začít a pozor – nemělo by být jen nahodilým jednáním, ale životním stylem! Štěpánka Štrougalová, maminka čtyř dětí a majitelka Baby Clubu Juklík, radí, jak na to.
Hořčík, latinsky magnesium, chemickou značkou Mg, je minerál, který mnoha způsoby ovlivňuje naše zdraví a pohodu. Jedná se o jeden z ,,prvků života”. Svou roli totiž zastává ve více než 300 metabolických procesech v lidském těle, což už stojí za naši pozornost.
Po náročném covidovém období si naše tělo zaslouží extrémní péči! Je období podpořit svou imunitu, zlepšit svůj vzhled nebo se zaměřit na zdraví jako celek? První česká certifikovaná anti-aging klinika a jediná v české republice A2C ANTI-AGING CLINIC se již 17 let úspěšně podílí na léčbě řady nemocí, ale i preventivní terapie ve zdravotnictví. Využívá k tomu nejnovějších vědeckých poznatků, moderních technologií, a především profesionálního a přátelského přístupu, díky němuž se pacienti na kliniku s radostí vrací.
Znáte ten pocit, jako kdyby se vám zhoršoval zrak? Únava, mírná bolest hlavy, rozmazané vidění a oči vás pálí a slzí? Řeč je o digitální únavě očí. V dnešní době, kdy je spousta z nás k počítači či telefonům připoutána prakticky celý den, se nejedná o nic neobvyklého. Co vlastně digitální únava znamená a jak jí předcházet?
Jídlo, cvičení, spánek… Vše, co děláte, v určité míře ovlivňuje vaše zdraví. Správný životní styl by však neměl být jen o pohybu a eliminaci stresu, potřeba je zařadit také preventivní lékařské prohlídky, které odhalí zdravotní problémy, jež se mohou i přes vaše sebevětší úsilí objevit. Protože je ženské tělo velmi specifické, zapomínat byste neměla ani na pravidelnou návštěvu gynekologie.
Po únavné chladné zimě je čas dodat tělu zaslouženou energii. Stejně jako se s jarem probouzí příroda, můžete i vy podpořit svůj organismus a imunitní systém. Připravte své tělo na slunečné dny, které nás již brzy čekají, a přivítejte je s radostí.
Každá žena prochází během svého života mnoha radostmi, ale i strastmi. Velmi nepříjemné „ženské problémy“ se vyhnou opravdu málokomu a aby nebyla nutná opakovaná léčba, je vhodnější těmto potížím předcházet. Jak? Podstatné je zaměřit se na svůj imunitní systém, jenž hraje u většiny onemocnění zcela zásadní roli!
V chladném a deštivém podzimním počasí dostává naše imunita pořádně zabrat. Snadno tak můžeme nastydnout či onemocnět. Jak se vyhnout prochladnutí? Pokud nepatříte k vyznavačům léků, tím pravým pomocníkem jsou rozhodně šípky.
Přichází podzim a s ním také nechvalně známé chřipkové období. Při nemocech i nachlazeních se snažíme tělu dodat co nejvíce vitamínů, abychom mu boj s viry ulehčili. Ty nejčastěji hledáme v citrusech, ale někdy zapomínáme, že řadu vitamínů obsahuje i u nás pěstované ovoce a zelenina. Jsou jimi plodiny, které jsou základem mnoha receptů, jako například cibule a česnek, ale i ty méně často používané druhy jako je řepa, paprika nebo třeba rakytník.
Elixír mládí nebo molekula krásy. Tak odborníci v kosmetickém průmyslu a estetické medicíně přezdívají kyselinu hyaluronovou. Díky své schopnosti vázat vodu pomáhá při vyhlazování vrásek či hojení ran. Její využití je však mnohem širší než pouze v boji s příznaky stárnutí. Slouží například jako lubrikant v kloubech, jako ochrana sklivce v oční chirurgii a má také antibakteriální účinky. Před osmdesáti lety přitom byla patentovaná jako náhrada za vaječný bílek.
Imunitní systém je v dnešních dnech jedním z nejskloňovanějších výrazů. Proč je imunita tak důležitá a jak nás chrání proti bakteriím a virům? Co je součástí imunitního systému a co ho oslabuje? Jak podpořit obranyschopnost, abychom se vyhnuli nemocem? Na tyto otázky odpoví komentář celostního lékaře Bohumila Ždichynce.
Chůze se svěšenou hlavou a neustálé pročítání sms a informací v mobilu dávají krční páteři zabrat víc, než si myslíme. Odborníci proto radí – strčte telefon do kapsy nebo do tašky a dívejte se hezky zpříma před sebe. Vaše krční páteř vám poděkuje.
Ženy mají tendenci klást potřeby druhých před ty své a často tak zapomínají na péči o sama sebe. A nejedná se jen o vzhled či zájmy, ale především zdraví, které by si měl každý z nás opatrovat. Dvojnásob to platí v oblasti gynekologie, kde pravidelné preventivní prohlídky představují podstatnou součást ženského života.
Začátek školního roku přináší pro čerstvé školáky i návštěvníky školek a jejich rodiče velké změny. Mimo jiné i častější výskyt dětských nemocí. Jak podpořit dětskou imunitu a kdy je důležité vyhledat lékaře?
Horké dny ukázaly, že lidé podceňují dehydrataci a neumějí rozpoznat její příznaky. Nedostatečný příjem tekutin se totiž neprojevuje jen pocitem žízně, ale způsobuje bolest hlavy, únavu i podrážděnost. Odborníci upozorňují, že správný pitný režim je velmi individuální a závisí na počasí, fyzické aktivitě i váze, ale i na druhu požitých tekutin.
Marodit v létě? Nic neobvyklého. Přestože si například chřipku, rýmu nebo angínu častěji spojujeme s podzimem či zimou, ve skutečnosti na nás mohou udeřit kdykoliv během roku. Některé nemoci jsou navíc pro léto přímo typické – například průjmy a další obtíže vyvolané otravou z jídla. Nachlazení si zase lze i v parných měsících snadno přivodit delším pobytem v mokrých plavkách nebo střídáním klimatizovaného a teplého prostředí. Jaké jsou nejběžnější letní nemoci a jak jim předcházet?
S počtem neplodných párů roste i míra edukace v této oblasti. Stále více mladých lidí si tak uvědomuje rizika spojená s početím potomka a včas hledá řešení. Kdy mají muži a ženy podstoupit vyšetření plodnosti? Renomovaný gynekolog a sexuolog Pavel Turčan radí, jaké jsou varovné signály poruch fertility.
Ve věku, kdy si každá žena po všech životních zkušenostech přeje klid, přichází jedno z nejnáročnějších období – menopauza. Namísto duševní pohody a fyzické harmonie přichází výkyvy nálad, nadměrné pocení, problémy se spánkem a řada dalších vedlejších projevů hormonálních změn, které klimakterium provází. Pokud patříte mezi ty, které by se rády vyhnuly hormonální terapii, vsaďte na přírodní cestu!
Georganics představuje jedinečnou přírodní péči o zuby a dutinu ústní s maximálním využitím místních zdrojů. Všechny produkty jsou navíc balené v recyklovatelných skleněných nádobách s hliníkovým šroubovacím víčkem a kompostovatelné krabičce s rostlinným inkoustem, čímž minimalizují dopad na životní prostředí.
Prázdniny jsou v plném proudu. Řada lidí si užívá období dovolené a pohody, pro mnohé je ovšem léto spojené se stresem, doháněním restů, hledáním hlídaní pro děti i finanční zátěží. Jak bojovat s únavou, která stres provází, a nezničit si zdraví?
Melanom je sedmým nejčastějším nádorem v ČR, proto je opravdu nutné si chránit pokožku před slunečním zářením! Ještě před tím, než vystavíme své tělo slunečním paprskům, si klademe několik otázek: Stačí, když použijeme ochranný faktor obsažený v make-upu? Neubírá nás silný SPF faktor o vitamín D? Bude nám na koupališti stačit, natřít se ochranným faktorem jednou, a chráněni budeme až do večera? Abyste se už nemuseli trápit hledáním odpovědí na tyto, a mnohé další otázky, odpovíme vám spolu s dermatoložkou.
Posílení imunitního systému je nejen aktuálně jednou z našich skutečných priorit. Kromě vyvážené zdravé stravy obsahující dostatek vitaminů a minerálů bychom se měli soustředit na potřebné množství omega-3 mastných kyselin, které omezují zánětlivé procesy v těle. Obranyschopnost organismu posiluje i dostatek aktivního pohybu, který udržuje v kondici naše klouby. Zbavte se překážek v pohybu s ProfiChondro OMEGA, unikátní kloubní výživou s obsahem omega-3 mastných kyselin a vitaminu C.
Jaro jde cítit ve vzduchu. Stačí pár slunných dní a alergie na pyly propukne v plné síle. Na jarní dny a rozkvetlé stromy se po dlouhé zimě těší snad každý. I když alergici kvůli komplikacím s jarními pyly asi o něco méně. Jaro však není jediné ročné období, které umí potrápit alergiky. S alergeny se můžete potkat během celého roku.
Oblíbili jste si běhání? Děláte dobře. Běh je skvělý, protože při něm zapojujeme všechny čtyři končetiny. Jen je třeba dodržovat pár zásad a také namáhané části těla kompenzovat správným cvičením. Jen tak předejdeme svalovým dysbalancím, které vznikají při jednostranném pohybu.